Archives

Zasadnutie k projektu Studničky – Zákamenné – 10.-12.10.2014

V dňoch 10.-12.10.2014 sa uskutočnilo zasadnutie k projektu Studničky v obci Zákamenné.

 

Publikácia Ohrozenie a ochrana biodiverzity

ohrozenie_a_ochrana - kópia - kópiaOdborná publikácia charakteru učebnice, písaná zrozumiteľne, pútavo ilustrovaná s grafmi a fotografiami zo Slovenska aj zahraničia, venuje sa téme ohrozenia a ochrany biodiverzity, od globálnej úrovne po územie SR.

Publikácia Sabo P., Urban P., Turisová I., Považan R., Herian K., 2011: Ohrozenie a ochrana biodiverzity. Vybrané kapitoly z globálnych problémov. Vydali Centrum vedy a výskumu a Fakulta prírodných vied UMB a Centrum etickej a environmentálnej výchovy Živica v spolupráci s o.z. Živá planéta, 320 strán, 187 ilustrácií, mäkká laminovaná obálka, šitá väzba. 

Odborná publikácia charakteru učebnice, písaná zrozumiteľne, pútavo ilustrovaná s grafmi a fotografiami zo Slovenska aj zahraničia, venuje sa téme ohrozenia a ochrany biodiverzity, od globálnej úrovne po územie SR. Nejde o vedecké dielo analyzujúce stav ohrozenia jednotlivých taxonomických skupín. Avšak je cenná komplexným poňatím širších súvislostí významu, rastúceho ohrozenia a ochrany biodiverzity, vrátane otázok medzinárodného práva a nášho vzťahu k prírode. 

Postup: Na stránke www.zivica.sk, vpravo hore na lište si vyberte z ponuky Ekoobchod, vľavo kliknite na kategórie produktov, možnosť Knihy, časopisy, CD, z ponuky vyberte Environment a ekológia, zobrazia sa publikácie. Cena 24 eur + poštovné a balné.